Skocz do zawartości

Gliszu

[ZAMKNIĘTY] Dying Light 2

Recommended Posts

Premiera 2020 rok.Dying Light 2 PC, PS4, XONE Gry Screen 5/10, Techland

Dying Light 2 to pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, w której przemierzamy miasto opanowane przez zombie. Produkcja jest kontynuacją hitowego Dying Light z 2015 roku. Znajdziemy w niej zarówno fabularny tryb jednoosobowy, jak i multiplayer. Za jej stworzenie odpowiada polskie studio Techland, poza Dying Light znane m.in. z Dead Island czy strzelanek z serii Call of Juarez.
 

Fabuła:

Akcja Dying Light 2 toczy się 15 lat po zakończeniu pierwszej części, w zupełnie innym miejscu – nieznanej z nazwy europejskiej metropolii. Ogólny zarys fabuły prezentuje się podobnie. To opowieść o ludzkiej społeczności, która stara się przetrwać w mieście ogarniętym przez epidemię wirusa zmieniającego ludzi w zombie – przy czym nieumarli stają się znacznie groźniejsi wraz z nadejściem zmroku.
 

Mechanika:

W Dying Light 2 eksplorujemy rozległe miasto zajęte przez hordy zombie, a także grupy często znacznie bardziej niebezpiecznych ludzi. Świat jest czterokrotnie większy od tego znanego z pierwszej części. Tak jak poprzedniczka, produkcja ma rozbudowany system walki wręcz, umożliwiający m.in. rozczłonkowywanie przeciwników (możemy także strzelać, ale to używanie broni białej jest podstawą rozgrywki), i złożoną mechanikę rzemiosła – do tworzonej broni można dodawać kilkadziesiąt różnych efektów. Omawiany tytuł odznacza się również bogatymi możliwościami ruchu w stylu parkour, które są uzależnione od paska wytrzymałości naszego bohatera (wszystkie działania jej wymagają – nawet zwyczajne trzymanie się krawędzi dachu). W „dwójce” znalazło się dwa razy więcej animacji związanych ze skakaniem, bieganiem i innymi karkołomnymi manewrami. Twórcy zadbali także o zagadki środowiskowe oparte o akrobacje, wymagające odpowiedniego zaplanowania trasy. Dying Light 2 zawiera cykl dnia i nocy, który wpływa na zachowanie i siłę wrogów – po zachodzie słońca zombie stają się znacznie bardziej niebezpieczne, warto więc zerkać na zegarek i podchodzić do eksploracji miasta z należytą ostrożnością. Ponadto studio Techland położyło duży nacisk na to, by wybory i działania gracza wpływały na stan świata gry. Deweloperzy poprawili również SI przeciwników, którzy potrafią teraz zmieniać styl walki w trakcie starcia.
 

Oczekiwania czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 1386 głosów czytelników

 

Źródło: https://www.gry-online.pl/

Next!

Następnym razem podawaj dokładny link do artykułu 

Uwaga dodana przez Next!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×