Skocz do zawartości

NiePamietam

Overclocking Monitora w Laptopie

Recommended Posts

Napisano (edytowane)

1.

Pobieramy stare sterowniki Intel hd graphics (jestem w stanie udostepnic tylko te na 6/7 generacje procesorów) - link (pracuje na tym xd)

2.

Instalujemy je w następujący sposób :

Wchodzimy  w Menedzer Urzadzen

Wybieramy karty graficzne

Klikamy prawym na karte Intela i wybieramy -> Własciwosci -> Sterownik -> Aktualixuj sterownik

Nastepnie wybieramy to Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterownika , wtedy klikamy Pozwól mi wybrac z listy...

potem wybieramy ,,Z Dysku" oraz nastepnie Przeglądaj

Teraz wchodzimy w folder gdzie pobralismy sterowniki i wchodzimy w Graphics i wybieramy igdlh64

Uruchamiamy ponownie komputer

3.

Po instalacji starych sterowników  przystępujemy do samego overclockingu :

Pobieramy nasz OC Software ->>>         (pracuje nad tym)

Odpalamy aplikacje za pomoca administratora

Teraz według uznania dodajemy NATYWNE ROZDZIELCZOSCI O RÓZNYCH CZESTOTLIWOSCIACH (NP 61/65/70/75 CZASAMI NAWET 80/90)    (pamietajcie ze po kazdym dodaniu rozdzielczosci trzeba zresetowac komputer)dd.png.8f27bc95dc808569233e1f56110c056b.png

Natywna rozdzielczosc czyli jezeli macie monitor hd to 1366x768 a jezeli full hd to 1920x1080

Resetujemy komputer po dodaniu róznych opcji oraz zamknieciu aplikacji

W tym momencie klikamy prawym na pulpit > Ustawienia ekranu > Zaawansowane ustawienia wyswietlania > Wyswietl wlasciwosci karty dla wyswietlacza 1 > Monitor > I tam dopiero ustawiamy częstotliwosc odswiezania (U mnie bylo tak ze musialem to robic na kazdym uruchomieniem komputera)

4.

Teraz pozostaje nam tylko sprawdzic od  której czestotliwosci zaczynają pojawiac się tzw. artefakty (rozmazany ekran czy tez dziwne pixele) u mnie zaczely sie pojawiac przy 76 hz

Jeżeli znalezlismy najwyzsza bezpieczną czestotliwosc mozemy cieszyc sie Overclockowanym monitorem

Mam nadzieje ze wszystko jest wytlumaczone w miare jasno (jezeli jakies pytania/problemy piszczie nizej)

Pozdro          

Edytowane przez NiePamietam

Napisano (edytowane)
11 minut temu, NiePamietam napisał:

Pobieramy stare sterowniki Intel hd graphics (jestem w stanie udostepnic tylko te na 6/7 generacje procesorów) - link (pracuje na tym xd)

Przepraszam tutaj link zarówno do sterownika jak i programu do OC >> https://drive.google.com/file/d/1mWTqU24-m1_UeqYkgXTkL6c9F18UeOQs/view

Overclock Tool to aplikacja do OC (GENIUSZ)

Skylake.Kabylake to sterowniki do 6/7 generacji procesorów intela

Ostatni folder jest do starszych generacji (jezeli macie starsze niz 6 instalujecie tamte sterowniki)

Edytowane przez NiePamietam
Next!

Nie pisz postów pod postem. Używaj opcji "Edytuj", a jak czas minął, poproś moderatora. 

Uwaga dodana przez Next!